Duygu DEMİRBAŞ admin Mart 24, 2023

ERG. DUYGU DEMİRBAŞ

EĞİTİM KOORDİNATÖRÜ ERGOTERAPİST
1997 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2015 yılında Semiha Şakir Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümünü burslu olarak kazanmıştır. 2019 yılında Ergoterapi lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak mezun olmuştur. Mezuniyeti sonrasında Sense On bünyesinde aktif bir şekilde pediatrik popülasyon ile çalışmaya başlamıştır.

PEDİATRİK TERAPİDE 5.YIL

Mezuniyet Öncesi ve Sonrası Süreçlerde Tamamladığı Eğitimlerden Bazıları

2020 yılında Üsküdar Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimine başlamıştır ve hala devam etmektedir.
Lisans sürecinde çeşitli sempozyum ve kongrelerde katılımcı olup, çalışma arkadaşları ile yürüttüğü “Duyu Bütünleme Temelli Müdahale Üzerine Yapılan Araştırmanın Sonuçları” konulu çalışmayı sunmak üzere Uluslararası Katılımlı Duyu Bütünleme Sempozyumunda konuşmacı olarak yer almıştır.
Bunun yanında kabul edilen bildirilerini sunmak üzere Mayıs 2018 tarihinde Güney Afrika, Cape Town’da Dünya Ergoterapi Kongresinde (WFOT, 2018) yer almıştır. Mezuniyetiyle sonrasında aktif olarak pediatrik popülasyon ile çalışmaya başlamıştır. Dr. Fzt. Aymen Balıkçı’nın geliştirdiği H.E.P Modeli (Homeostasis – Enrichment- Plasticity) yaklaşımında ve uluslararası geçerliliği bulunan Ayres Duyu Bütünleme Sertifika Programında Asistan Eğitmen olarak görev almaktadır.
Nöromotor Bozukluklarda Ekolojik Perspektif (H.E.P) – Asistan Eğitmen
Uluslararası Ayres Duyu Bütünleme ® Sertifika Programı (CLASI) – Asistan Eğitmen
Bebeklerde Duyusal Fonksiyonlar (TSFI testi uygulayıcısı)
Praksi için Klinik Değerlendirme ve Pratik Müdahaleler
Perception Action Approach (1&2) Elaine Becker, Lisa N. Scher
API Kalpten Bağlı - Uluslararası Geçerli Sertifika Programı
DIR Floortime - Rosemary White
Sense ON EĞİTİM Koordinatörü