Perception-Action Approach admin Şubat 6, 2020
SINIRLI KATILIMCI

Perception-Action Approach
Seviye 1 & 2

Date
İSTANBUL
Bu program farklı seviyelerdeki klinisyenler için tasarlanmıştır.
Programı tamamlayan bütün katılımcılar
Perception-Action Approach Enstitüsü (IPAA) onaylı sertifikalarını alarak C/PAA ünvanı alacaktır ve isimleri IPAA web sayfasında dizilenecektir.
Kimler Katılabilir ? Fizyoterapist Ergoterapist Dil-Konuşma Terapistleri ya da bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
Perception-Action Approach Seviye 1 sense ON daima sizinle sizden biri

Perception-Action (Algı – Aksiyon) teorisi, dinamik sistemler teorisi ve nöronal grup seleksiyon teorisi gibi motor gelişimi tanımlamak konusundaki en modern teoriler, anlatılacak müdahalenin temelini oluşturmaktadır. Bu yaklaşım (Perception-Action Approach), çocuğun kendiliğinden ve daha aktif bir şekilde çevresini keşfetmesine izin verir, bununla birlikte işlevsel ve amaca yönelik aksiyonlar ile uyumluluğu, varyasyonu ve hareketteki kompleksiteyi destekler.

Eğitim oturumlarında teorik dayanakları ve yaklaşımın temel kavramlarını örneklendirebilmek içinçocuk videoları kullanılmaktadır. Gerçekleştirilen müdahale oturumları katılımcılar için pratik deneyim sağlamayı amaçlamaktadır.

Perception Action Approach modelini anlayabilmeniz, bu yaklaşım ile bir çocuğu daha iyi değerlendirebilmeniz ve müdahaleler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmeniz için demo oturumları programa dahil edilmiştir.

Seviye 1 sonunda Katılımcılar
arrow-bullet.png
Perception Action Approach’ın teorik temellerini tanımlayabileceklerdir.
arrow-bullet.png
Perception Action Approach’ın temel kavramlarını tanımlayabileceklerdir.
arrow-bullet.png
Perception Action Approach kullanarak çocuk ve yetişkinlerin spontane hareketlerini analiz edebileceklerdir.
arrow-bullet.png
Perception Action Approach müdahelelerinde varyasyon ve adapte edilebilirlik açısından efektif hareket ve postüral kontrolü sağlamak için manuel rehberlik tekniklerini kullanabilecekler.
arrow-bullet.png
Perception Action Approach’ın temel kavramlarını; bir bireyi değerlendirme ve tedavi planlarınıoluştururken kullanabilecekler.
Perception-Action Approach Seviye 2 sense ON daima sizinle sizden biri

Seviye 2 programı, Seviye I programındaki manuel rehberlik teknikleri prensiplerini, Perception-Action Approach’ın teorik temellerini ve temel kavramlar hakkındaki bilgileri daha kapsamlı bir şekilde sağlar. Gözlem becerileri, değerlendirme ve manuel rehberlik teknikleri prensiplerinin pratiği üze-rinde durulmaktadır. Katılımcılar bu yaklaşımı pratik oturumlarda hareket bozukluğu olan çocuklar ile kullanabilecekler, müdahalelerini yorumlayıp ve tartışabileceklerdir. Danışan videoları, grup tartışmaları, pratik uygulamalar ve güncel literatür tartışmaları da bu kursun ayrılmaz bir parçasıdır.

Seviye 2 sonunda Katılımcılar
arrow-bullet.png
Perception-Action teorisinin temel prensiplerini ve çocuklarda görülen gelişimsel komponentleri tanımlayabilecekler.
arrow-bullet.png
Kurs süresince belirli çocuklarda Perception-Action Approach prensiplerine göre tedavi planı oluşturup ilgili müdahaleleri gerçekleştirebilecekler.
arrow-bullet.png
Genel gelişimde Perception-Action Approach modeli, hareketin varyasyonu ve önemi ile ilgili araştırmaları tartışabilecekler.

ELAINE

Elaine Becker, PT, DPT, MA, PCS
Dr. Elaine Becker, New York Üniversitesinde klinik fizyoterapi Doktora (DPT) programında klinik doçent ve klinik eğitim direktörüdür. ABPTS çocuk kliniği uzmanı, Perception-Action Approach Enstitüsü (IPAA) kurucu üyesi ve eğitim komitesi eş başkanıdır. P-A yaklaşımının öğretim görevlisi olarak, ulusal ve uluslararası alanda birçok eğitim vermiştir. Ayrıca New Jersey'de bebekler, çocuklar, ergenler ve aileleriyle çalışan bir fizyoterapisttir.
Lisa N. Scher, PT, C/PAA, C/PAA
Lisa N. Scher, ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda pediatrik fizyoterapist, ergoterapist ve dil-konuşma terapisti grubuna sunulan Perception-Action Approach eğitmenidir. Özel bir pediatrik terapi merkezinin sahibidir ve pediatrik fizyoterapi alanında 35 yıldan fazla bir deneyime sahiptir. Bayan Scher, Perception-Action Approach Enstitüsü kurucularından biri olup, kurs yönetimi direktörü olarak yönetim kurulunda bulunmaktadır. Halen Nicklaus Çocuk Hastanesi, Miami Lakes Polikliniğinde çalışan bir fizyoterapisttir. Klinik uzmanlığı, kurs geliştirme yetenekleri ve ilgi çekici ve etkili öğ-retme ve rehberliği ile tanınır.

LISA

Sınırlı sayıda katılımcı
Henüz kayıt olmadın mı ?